CZY WIESZ, ŻE TO HEBRAJSKA KRÓLOWA RACHELA STWORZYŁA CZERWONĄ NITKĘ?

A czy słyszałaś, na którym nadgarstku i dlaczego nosimy czerwone Niteczki ChouChou? A i jeszcze jedno – bardzo ważne jest to, kto Ci ją wiąże. Zdając sobie sprawę z tego, jak istotna jest wiedza o czerwonych nitkach, chcę opowiedzieć Ci wszystko, co warto wiedzieć w przypadku, gdy chcesz ją nosić.

DLACZEGO NITECZKA CHOUCHOU JEST CHERWONA?

Czerwień jako kolor jest symbolem mocy, miłości i ciepła. Najgorętsza ze wszystkich barw, od najdawniejszych czasów była kolorem życia. Często jest uznawana za „kolor kolorów”. W niektórych językach jest synonimem słowa „kolorowy”, za to w innych słowa „piękny“. Jest kolorem szczęścia, powodzenia i miłości. Czerwień symbolizuje też siły witalne, życie i piękno. Z ogromnej ilości symbolizowanych przez nią cech, do najważniejszych należą: ekstrawertyzm, odwaga, antydepresyjność, asertywność, determinacja, przyjazność, ciepło i wrażliwość.

W CZYM TKWI MOC I SIŁA CZERWONEJ NITECZKI?

NITECZKA CHOUCHOU NIEZAPOMINAJKA

Tradycja noszenia czerwonej nitki na nadgarstku znana była już w starożytności. Właśnie wtedy zauważono jej wyjątkowe właściwości w pełnieniu funkcji ochronnej. Przez wieki mędrcy uznawali ją wręcz za narzędzie wspierające w wytwarzaniu pozytywnej energii i dlatego opracowali metodę pozyskiwania jej magicznej mocy dzięki odpowiednim rytuałom podczas tworzenia nici. Otóż zgodnie z tradycją, czerwoną, bawełnianą nić owija się siedmiokrotnie wokół grobu wielkiej pramatki Racheli w Izraelu, której największym pragnieniem było chronić i bronić swoje dzieci przed złem.
Energia tej matczynej miłości jest naturalną i najsilniejszą w naszej egzystencji. To właśnie dzięki obwiązaniu nitki wokół grobowca nabiera ona tej wielkiej, magicznej mocy. Tak obwiązaną nić, tnie się ją na kawałki przeznaczone do noszenia na nadgarstku lewej ręki.

OCHRONA PRZED "ZŁYM OKIEM"

Czerwona nitka noszona jest głównie ze względu na ochronę przed wpływami tzw. „złego oka“, o którym można przeczytać w Księdze Zohar:
„Osoba posiadająca złe oko niesie ze sobą destruktywną, negatywną moc, zwaną niszczycielem świata, ludzie powinni się przed nią chronić, nie zbliżać się do takiej osoby, by nie być przez nią zranionym”. Złe oko rozpatrywane jest w kategorii wielkiej, bardzo potężnej, niszczycielskiej, negatywnej siły, która płynie z nieprzyjaznych spojrzeń kierowanych w naszą stronę od otaczających nas ludzi.

NITECZKA CHOUCHOU PRZYPOMINAJKA

JAK NOSIĆ CZERWONE NITECZKI CHOUCHOU?

NITECZKA CHOUCHOU NIEZAPOMINAJKA

Wydawać się może, że zawiązanie tego ChouChou wystarczy, aby uzyskać ochronną moc.
Okazuje się jednak, że dużą rolę w uzyskaniu magicznych właściwości odgrywa sam rytuał jej zakładania i instrukcja noszenia. Przede wszystkim czerwona Niteczka ChouChou powinna znajdować się na nadgarstku lewej, a nie prawej ręki. A to dlatego, że kabała uznaje lewą rękę za tą, która przyjmuje wszystko zarówno na poziomie ciała, jak i na poziomie duszy. Jest ona magnesem, który przyciąga energię. Tak zawiązana Niteczka ChouChou zapewni Ci żywe połączenie z ochronnymi energiami i umożliwi rozwój wewnętrznego potencjału. Pomocy w zawiązywaniu tego ChouChou powinna udzielić Ci osoba, która Cię bardzo lubi, kocha, szanuje, z którą masz bardzo dobry kontakt i która życzy Ci jak najlepiej. Ma to być osoba, która Ci ufa, a Ty jej.

Niteczkę ChouChou zawiązuje się trzy razy na supełek-węzełek. Symbolizują one zapamiętanie przez Ciebie celu, jaki wpisałaś sobie w Niteczkę. Pamiętaj, że w momencie, gdy osoba zaciskuje supełek, wtedy powinnaś głośno i wyraźnie wypowiedzieć Twoje marzenie. A to dlatego, aby wszechświat je usłyszał. Niteczki ChouChou nie należy zdejmować, dopóki ona sama nie spadnie z nadgarstka. Wówczas będzie to znak, że spełniła swoją funkcję i zadziałały jej ochronne, magiczne moce. Tak, jak ona się dematerializuje, tak Ty masz się zbliżać do celu. Gdy Niteczka zniknie, Ty powinnaś być już prawie u celu.
Czerwona nitka przewiązana wokół nadgarstka lewej ręki czy to na szczęście, czy jako ochronny talizman nie powinna budzić sprzecznych uczuć. Zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że w Polsce od stuleci czerwone wstążeczki przywieszane przy dziecięcych wózkach i łóżeczkach były ochronnym amuletem noworodka przed rzuceniem na niego uroku.

 

Czerwona Niteczka ChouChou, noszona na nadgarstku lewej ręki jest mocno powiązana z kabałą. Jej głównym zadaniem jest rola opiekuńczego talizmanu, który oprócz chronienia przed „złym okiem“, dodaje także energii do osiągania wpisanego w jej kieszonkę, wymarzonego celu. I właśnie dlatego Czerwona Niteczka ChouChou z dnia na dzień staje się najczęściej zamawianym modelem przypominajki do realizowania marzeń.


Jeżeli jeszcze nie wiesz, czego chcesz, to polecam Ci moje, autorski warsztaty. Jest to specjalnie przygotowany, głęboki program precyzowania celu, który pozwoli Ci połączyć się z Twoją podświadomością.