Właśnie ustaliłaś Twój cel, wiesz już, czego chcesz. Zapisujesz go sobie i co słyszysz w myślach? Głos, który mówi „nie, nie mam takich kwalifikacji, nie, nie nadaję się do tego, nie, nie mam w tym temacie żadnego doświadczenia, na pewno to mi się nie uda” i tak dalej. Zanim zapisałaś na kartce cel, całkowicie przekonałaś się, że powinnaś z niego jak najszybciej zrezygnować.

To jest myśli, które pojawiają się w Tobie i hamują Cię przed rozpoczęciem działania. Na przykład ta: „Po co mam nawet próbować, skoro i tak nic z tego nie wyjdzie?“ Znasz taką myśl?

Pojawia się irytujące uczucie, że nie jesteś wystarczająco dobra, że za mało potrafisz, że nie masz czasu, że może następnym razem. Ten głos lub to dokuczliwe uczucie, które nazywa się sabotażystą i jak sama nazwa wskazuje, pojawia się, aby sabotować twoją zdolność do odniesienia sukcesu w każdy możliwy sposób.

ZA ILUSTRACJĘ DZIĘKUJE - LEPSZY RYDZ, NIŻ NIC

Co generuje wewnętrznych sabotażystów?

Według Shirzada Chamine’a, twórcy programu Positive Intelligence (Mental Fitness), istnieje 10 sabotażystów, którzy generują naszą negatywność, a oni – nadużywani i nadmiernie skoncentrowani – przyczyniają się do naszego stresu, zwątpienia, frustracji, żalu, wstydu i nieszczęścia. Sabotażyści, którzy sprawiają, że wątpisz w swoje umiejętności, wpływają na Twoje cele zawodowe, relacje między ludzkie, poczucie wewnętrznej radości i wartości, są różni dla każdego z nas. Większość ludzi doświadcza Sędziego, który ocenia samego siebie. Sędzia może powiedzieć: „To nie ty, do tej roli”. „Z powodu COVID nie ma sensu próbować”. „Nie zasługujesz na tą osobę”, „Ty nigdy nie zarobisz takich pieniędzy“. Sędzia zawsze ma jednego lub więcej wspólników. Na przykład natychmiastowe reakcje emocjonalne. 

Jak działa wewnętrzny sędzia?

Sędzia radzi Ci nie podejmować żadnego ryzyka. Nadmierne skupienie się na tym, co mówi, może spowodować, że nie tylko zatrzymasz się w miejscu, ale w ogóle nie podejmiesz działania: „A co, jeśli dowiedzą się, że nie mam wszystkich kwalifikacji… lepiej nawet nie spróbuje dostać tej pracy.” Sędzia od razu narzuca Ci, że nie masz kwalifikacji. Dodając, że skoro się boisz, to lepiej nie próbuj, bo przecież intuicja Ci podpowiada  – nie rób, zapomnij o tym, może następnym razem.

ZA ILUSTRACJĘ DZIĘKUJE - LEPSZY RYDZ, NIŻ NIC

Sposobem na radzenie sobie z tymi Sabotażystami jest bycie ich świadomym. Czyli nauczenia się przerywania procesu myślenia (czy znasz ChouChou A Kysh ) co daje wyjście z negatywnej perspektywy. Opuszczając tę strefę, zaczniesz słyszeć Twojego Mędrca, który żyje w zupełnie innym regionie twojego mózgu i radzi sobie z wyzwaniami w pozytywny sposób z ciekawością, empatią, kreatywnością, spokojem i trzeźwym działaniem skoncentrowanym na osiąganiu tego, czego pragniesz.

Wyzwanie związane z odejściem od sabotażystów i użyciem mocy mędrca polega na tym, że potrzeba codziennej praktyki i skupienia się na zidentyfikowaniu i rozpoznaniu sabotażystów, aby z powodzeniem dokonać zmiany. Dopiero gdy jesteś w stanie rozpoznać Sabotażystów i coś z nimi zrobić, możesz się od nich odejść i użyć swoich Mędrców. 

Od czego warto zacząć?

ZA ILUSTRACJĘ DZIĘKUJE - LEPSZY RYDZ, NIŻ NIC

Uświadomienie sobie i zrozumienie własnej emocjonalności jest pierwszym krokiem do wyeliminowania najsilniejszego sabotażysty – lęku. To on, zazwyczaj stworzony przez brak pewności siebie, wcześniejsze niepowodzenia, a także opinie innych usłyszane i zakodowane przez nas w świadomej części umysłu, będzie pierwszym krokiem w stronę dotarcia do Twojego mędrca. 

Zgodnie z tym co wykazują badania z obszaru neuroplastyczności mózgu możemy ćwiczeniami – tak nasz mózg jest jak mięsień – wypracować w sobie pozytywne myślenie. Przez co nabywa się  zdolność do zatrzymywania negatywnych myśli i przestawiania się na pozytywne tryb funkcjonowania inaczej mówić dociera się do wewnętrznego mędrca.

Jaki pierwszy krok proponuję?

Warsztaty ŚWIADOMOŚCI EMOCJONALNEJ  pozwolą Ci powoli odkryć i zrozumieć mechanizmy Twojego działania, dzięki czemu podejmiesz nie tylko małe kroki w celu zmiany swoich zachowań i reakcji, ale także zaczniesz pracować nad odkryciem Twoich prawdziwych możliwości osiągnięcia celu, który chcesz zrealizować.

Dadzą Ci posiąść wiedzę jak reagować na pojawiające się emocje, ale także nakreślą jak budować relacje międzyludzkie i osiągnąć cele zawodowe. Odpowiednio rozumiane emocje dają wielkie wsparcie w budowaniu pewności siebie, przez co z łatwością osiągasz to, czego pragniesz. 

Przejdź do WARSZTATÓW – LINK https://kamilakubiak.pl/osiagnij-swiadomosc-emocjonalna/

Potrzebujesz przerywacz negatywnego myślenia ChouChou A Kysh – Link https://kamilakubiak.pl/produkt/przerywacz-zlych-mysli-chouchou-a-kysh-klasyczny/

Kategorie: SZCZĘŚCIE

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder