Skąd wziął się pomysł na stworzenie społeczności kobiet, NOWA SILNA JA by Kamila Kubiak?

Jak zawsze, wszystko zaczęło się od ChouChou. Co roku wypuszczam specjalny, limitowany model do realizowania Noworocznych postanowień. W 2018 roku było to ChouChou NOWA SILNA JA. Tworzenie ChouChou to długi proces twórczy. Kończy się on w momencie, gdy uznam, że stworzyłam małe cudeńko, które oplatając nadgarstek, swoim czarem będzie motywować swoją właścicielkę do działania. Gdy uznam ChouChou za „cudne“ jest ono wysyłane na sesję zdjęciową, a następnie umieszczane na naszej stronie www.chouchoulikeme.pl.

Dziś nie wiem co spowodowało, że zanim wysłaliśmy ChouChou NOWA SILNA JA do fotografa, poprosiłam o włożenie roboczych zdjęć do sklepu internetowego. I co się stało? Model natychmiast wysprzedał się co do jednej sztuki. Zanim jeszcze dotarł na sesję, już go nie było. Zastanowiło mnie, dlaczego właśnie to ChouChou tak szybko zniknęło. Postanowiłam dowiedzieć się u źródeł czyli u dziewczyn, które je kupiły. I co usłyszałam : – Tak, kupiłam je natychmiast, gdyż bardzo potrzebuję motywatora, który wesprze mnie do tych wewnętrznych zmian. Tak brzmiała odpowiedz 87% zapytanych dziewczyn.

Zmiany wewnętrzne to najtrudniejsza rzecz nad jaką można pracować. A to dlatego, że one stają się widoczne po jakimś czasie. Ćwiczysz brzuch, po dwóch, trzech tygodniach zaczynasz mieć pierwsze efekty. A w przypadku, tak zwanej głowy pracujesz i zanim zauważysz, że się zmieniłaś, zanim zobaczysz, że otoczenie zaczyna Cię odbierać tak, jak ty tego chcesz, mija dość długi czas. I właśnie najtrudniejsze to wytrwać w pracy nad sobą w tym okresie, kiedy pracuje się na ten pierwszy efekt. Czas ten nazywam „okresem siewcy“, czyli takim w którym wykonujesz najtrudniejszą pracę, a której efekty pojawią się po jakimś czasie. Misją ChouChou NOWA SILNA JA było dawanie olbrzymiego wsparcia swoim właścicielkom.

Ta wielka potrzeba na ChouChou NOWA SILNA JA spowodowała, że postanowiłam zrobić coś więcej. I jak zawsze w życiu pojawiła się okazja. Zapisałam się do grupy Era nowych kobiet i zaczęłam obserwować tą społeczność. Było tam wiele kobiet, szukających pomocy w znalezieniu sposobu na to, żeby stać się silną. Czytając prawie każdy post myślałam „do diabła, ja wiem jak jej pomóc“. I pewnego dnia napisałam post od siebie. Poniżej fragment tego tekstu

„DZIŚ CZUJĘ, ŻE CHCĘ PODZIĘKOWAĆ TEJ GRUPIE

Chce Wam podziękować, bo uświadomiłyście mi jak bardzo Polki mnie potrzebują. Czytam Wasze posty w których się przedstawiacie i 85% zaczyna się tak -„ jestem mamą x i y jestem, po przejściach życie mnie przetargało“, a ja sobie myślę… jesteś zajebistą kobietą tylko jeszcze tego nie wiesz. Jesteś lekarzem, który codziennie ratuje komuś życie, jesteś nauczycielem, który codziennie uczy dzieci, jesteś panią która codziennie z uśmiechem podaje ciepłą bułkę i sprawiasz, że czyjś dzień jest od rana miły…“

Dostał on prawie 400 polubień, a dla mnie stał się niczym innym, jak kluczem do otworzenia grupy NOWA SILNA JA by Kamila Kubiak. To właśnie dzięki Waszym polubieniom stwierdziłam – kobiety potrzebują pomocy. I tak powstał pomysł na moją grupę, a wlaściwie Waszą grupę.

Czym zajmuje się społeczność NOWA, SILNA JA?

Wracając do mojego postu, w którym napisałam, iż kobiety często zaniżają swoją wartość do „bycia mamą i żoną“. Zapominają lub nie zauważają kim są i jak wiele osiągnęły na innych obszarach, a niżeli rodzina. Dlatego właśnie postanowiłam stworzyć społeczność, w której pomogę „zbudować siebie“ jako najważniejszą osobę na świecie. Bo tylko znając swoją wartość można wychować dzieci, które będą świadome siebie, swojej wartości i które nigdy, nikomu, nie dadzą się zniszczyć. Tylko znając swoją wartość kobieta jest w stanie współtworzyć taki związek, w którym partner będzie ją szanował i traktował jako swoją bratnią duszę, z którą chce przeżyć całe życie.

Właśnie dlatego stworzyłam grupę NOWA SILNA JA by Kamila Kubiak, w której codziennie pracujemy nad SILNA JA.

Bardzo mocny nacisk kładę na pozytywny sposób mówienia o sobie i pozbycia się czegoś, co jest bardzo, ale to bardzo wyniszczające. Mam na myśli symptom, który nazywam „DRAMA QUEEN“. Często kobiety myślą, że to je wzbogaca, niestety nie wiedzą o tym jak  wszelkie negatywne myśli i wspomnienia działają wyniszczająco na neurony. Powtarzanie systematycznie złych doświadczenia jakie osoba doznała powoduje trwałe, destruktywne zmiany mózgu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj mój post „Jak sądzisz, czy cierpienie wzmacnia?“. Dlatego cały program dla społeczności NOWA SILNA JA buduję przy pomocy psychologi pozytywnej, która dodaje skrzydeł. A bycie w grupie każdy powinien zacząć od pozytywnego przedstawienia się, który jest specjalnie opisany w regulaminie i jest pierwszym ćwiczeniem pomagającym w przejściu na piękną stronę życia.

Od czego zaczęłyśmy pracę nad sobą w grupie NOWA SILNA JA by Kamila Kubiak?

Potęgą kobiety jest wiedzieć czego chce. Jest to ekstremalnie trudne w czasach gdy zewsząd słyszmy: najważniejsza jest rodzina, najważniejsze są dzieci, najważniejsza jest praca. A tak naprawdę najważniejsza jesteś Ty. Bo jeżeli Ty nie będziesz wstanie tworzyć rodziny, pracować, być zadowolona z Twojego życia, to… niestety nic z tego nie będzie. Dlatego też pierwszy miesiąc naszej pracy w grupie NOWA SILNA JA był poświęcony mocnemu sprecyzowaniu celu. Stworzyłam specjalne, 4 tygodniowe warsztaty SPRECYZUJ TWÓJ CEL by Kamila Kubiak podczas których, pierwsze dwa tygodnie poświęcone były „rozgrzewce“ czyli ćwiczeniach zbliżających uczestniczki do sformułowania celu. Jednym z zadań było zamienianie tego, czego się wstydzisz w Twój cel do osiągnięcia. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej to proszę, tutaj jest artykuł na ten temat. „Wstyd po francusku najlepszy motywator“

Po dwóch tygodniach, pełnych otwierających ćwiczeń miałyśmy webinar ze specjalnym warsztatem na sprecyzowanie swojego celu. Jest on zbudowany tak, aby twoja podświadomość miała prawo się wypowiedzieć, a nie była zagłuszana przez świadomą świadomość. 🙂 Podaję ci link do artykułu „Czy wiesz jak użyć podświadomości aby sprecyzować Twój prawdziwy cel?“ bądź też zapraszam do obejrzenia filmiku na temat tego programu. Po webinarze, przez kolejne 2 tygodnie dziewczyny ugruntowywały, a często wręcz oswajały się z celem jaki im wyszedł podczas warsztatu. Jak łatwo możesz przeczytać z wypowiedzi uczestniczek tego programu wprowadził on wiele ważnych zmian w ich podejściu do życia.

Tablica ogłoszeń

Warsztaty “Jak Zjeść Słonia czyli Zrealizować Wymarzony Cel” obecnie trwają w grupie na facebooku, pod tą samą nazwą.

CZAS TRWANIA: 30 dni

ZAŁOŻENIA:
Rozłożenie przez Ciebie Twojego celu na etapy, dzięki którym będziesz mogła powoli lecz systematycznie osiągać to, z czym zapisałaś się na te warsztaty. (jeżeli potrzebujesz pomocy w sprecyzowaniu celu, podaje Ci link do programu: https://kamilakubiak.pl/czy-wiesz-w-jaki…oj-prawdziwy-cel/ . Zrobienie skutecznego planu. Danie Ci narzędzi planowania i działania pokazujących jak codziennie pracować nad Twoim celem. Wsparcie Cię w nabraniu nawyku działania i rozwiązywania pojawiających się przeszkód.

KROK PIERWSZY:
Po opłaceniu warsztatów, poproszę Cię o przesłanie mi Twojego celu emailem na adres kamila.kubiak@gmail.com tak, abym mogła przygotować plan Twoich działań, dzięki któremu będę mogła Cię lepiej prowadzić

PROGRAM:
Codziennie o 21.30 pojawia się post z ćwiczeniami lub instrukcjami jak to robić, żeby zrobić.
Zaczynamy od WEBINARU. WEBINARY będą odbywać się co tydzień w ten sam dzień tygodnia, który ustalimy na pierwszym WEBINARZE.
Pierwszy WEBINAR (obecnie w grupie wybieram dzień). Mnie zależy aby odbył się jak najszybciej. Proponowana przeze mnie data to niedziela 26.05 godzi 21.00 – 22.30. W grupie wrzuciłam post z głosowaniem nad datą webinaru.
WEBINAR 1 – dostępny na kanale youtube:
– rozłożenie Twojego celu na etapy i umiejscowienie ich w czasie w kwestii pierwszego tygodnia.
WEBINAR 2 – dostępny na kanale youtube:
– rozkładamy pierwszy etap na działanie dzień po dniu małymi kroczkami w pierwszym tygodniu analizujemy.
WEBINAR 3 – ten webinar zostanie udostępniony na kanale youtube tylko po pisemnej zgodzie wszystkich uczestniczek:
– jak dawać sobie radę z przeszkodami pojawiającymi się na drodze do celu. Omawiamy wszystko co chcesz na temat realizowania Twojego pierwszego etapu.
WEBINAR 4 – ten webinar zostanie udostępniony na kanale youtube tylko po pisemnej zgodzie
wszystkich uczestniczek:
– analizujemy pierwszy etap, który albo skończyłaś, albo jesteś w trakcie realizacji tak, abyś mogła go skończyć i jeszcze raz omawiamy przygotowane przez ciebie kolejne etapy.
Jeśli nie będziesz mogła wziać udziału w webinarze 1 I 2, wrzucę go na zablokowane konto na youtube tak, aby tylko nasza grupa miała do tych materiałów dostęp. Co do dwóch pozostałych zostaną udostępnione po otrzymaniu pisemnej zgody wszystkich uczestniczek. Po zakończeniu programu webinary zostaną usunięte.

OPCJONALNIE:

Dla tych z Was, które chcą i potrzebują podwójnego sprawdzania będzie opcja zapisania się na dodatkowe, mobilizujące do działania, wiadomości na messenger. Można zapisać się na jedna lub dwie wiadomości:
– codziennie rano o 9.00 post przypominajka o tym, co planujesz w postaci wiadomości na messanger
– codziennie wieczorem o 22.00 check-list tego, co zrobiłaś – nic tak nie motywuje do działania zobaczenie, że zrobiłaś to, co zaplanowałaś na dany dzień


ŻYJE ZGODNIE ZE SOBĄ – program, który przerabiamy w Lipcu w grupie NOWA SILNA JA.

plan na lipiec