Na początku sądziłam, że nagram video, lecz po długich przemyśleniach uważam, że opis, który możesz przeczytać jest dla Ciebie dużo wydajniejszy i ciekawszy.

Już Ci wyjaśniam, co się z Tobą działo w czasie robienia tego niesamowitego WARSZTATU.  

W pierwszej części, tam, gdzie zadawałam ci to pytanie:

 Jeżeli Twój cel miałby dotyczyć……(tutaj był konkretny obszar)…, co by to było? Sprecyzuj dokładnie i uzasadnij dlaczego.

 

Tak jak już mówiłam, pierwsza część polega na „przeskanowaniu” ŚWIADOMOŚCI, dlatego tutaj spędzasz najwięcej czasu, bo aż 5 min na jedną płaszczyznę. W tej części mózgu zachodzą procesy analityczne. Tutaj są wszystkie za i przeciw. To tutaj są skumulowane złe i dobre doświadczenia, tutaj jest: mogę, nie mogę, dam rady nie dam rady.

Piszę więcej o tym w artykule na blogu, tutaj jest link: DLACZEGO WYZNACZANIE SOBIE NIE REALIZOWALNEGO CELU WPŁYWA DESTRUKTYWNIE?

Natomiast my nie wnikamy, czy dasz radę, czy nie. Bo wiemy, że dasz radę. Poprzez zadanie Ci pytania:

„sprecyzuj dokładnie“  pomagam Ci znaleźć i nazwać to, nad czym chcesz pracować.

Natomiast poprzez:

„uzasadnij, dlaczego“ – wchodzimy w proces, w którym Ty sama, musisz znaleźć argumenty, dlaczego coś chcesz zmienić.

To jest najważniejsza część tego WARSZTATU, gdyż tutaj pokazujesz samej sobie, dlaczego czegoś konkretnego potrzebujesz. Właśnie dlatego pytam Cię: „DLACZEGO“, a nie „PO CO MI TO“. 

DLACZEGO – jest to pytanie tłumaczące, osadzone w tu i teraz

PO CO MI TO – jest to pytanie, kreatywne, ciągnące w przyszłość

Co jeżeli nie jesteś w stanie uzasadnić?

To znaczy, że albo jeszcze nie dojrzałaś do tej zmiany, albo nie jest ona dla Ciebie tak istotna, jak Ci się wydawało. Jeżeli coś jest dla nas ważne, to potrafimy to uzasadnić i to w co najmniej 100 punktach..

W tej części, robiąc dogłębną analizę, przesyłasz informację do PODŚWIADOMOŚCI. Czy kiedykolwiek słyszałaś o myśleniu szybkim i wolnym? Myślenie wolne to ŚWIADOMOŚĆ, a myślenie szybkie to PODŚWIADOMOŚĆ. A to dlatego, że właśnie w ŚWIADOMOŚCI zachodzą procesy analityczne zbudowane na życiowych doświadczeniach, natomiast PODŚWIADOMOŚĆ jest „dziewicza”, nie obarczona doświadczeniami. I można powiedzieć, że reaguje instynktownie. Dam Ci przykład. 

Jedziesz samochodem. Widzisz, że za kilka sekund zderzysz się z pojazdem jadącym z naprzeciwka – co wtedy robisz? Czy zastanawiasz się, czy jesteś wystarczająco silna, aby przekręcić kierownicę lub, czy masz na tyle wiary w siebie, aby skręcić? Nie, nie robisz tego. Zamiast tego odruchowo skręcasz kierownicę w stronę, gdzie będziesz bezpieczna. Tak, tutaj działasz instynktownie. To właśnie jest działanie PODŚWIADOMOŚCI, która na bazie przez lata zbieranych danych wie, że w tej sytuacji Twoje życie jest zagrożone i należy je ratować. Dlatego przekazuje wyrażną dyspozycie dyspozycje rękom, żeby przekręciły kierownicę. Zobacz tutaj nie ma miejsca na myślenie, czy to będzie dobry ruch, czy zły ruch. Tutaj jest instynktowny wybór tego, co dla Ciebie jest najlepsze.

I tak, w drugiej części po tym, jak już przekazałaś/łeś bardzo dużo danych twojej PODŚWIADOMOŚCI, przechodzimy do pracy z nią. Tutaj skrócony jest czas do 5 sekund. A to dlatego, że już nie ma czasu na analizę, bo to nie obszar na zastanawianie się. Czyli widzisz, podobnie jak w wypadku, przechodzisz do akcji. 

Na tym etapie twoja świadomość wybiera z każdego z obszarów, to co było dla niej istotne. A jeżeli nic nie wybiera, to znaczy, że nic nie jest dla niej istotne. Natomiast tutaj już powoli zaczyna się odzywać SERCE. 

Jak to się dzieje? 

Kiedy szybko wzrokiem (magiczne działanie pięciu zmysłów TUTAJ i  TERAZ, omawiamy to w programie WDZIĘCZNOŚĆ by Kamila Kubiak  przelatujesz przez listę na danym obszarze i punkt, który w Tobie wzbudza emocje, powoduje, że Twoje serce uderza mocniej, przesyłając do mózgu więcej tlenu, a tym samym dając mu impuls „to jest to“.

I tak na tej płaszczyźnie działasz. Tutaj właściwie Ty jako Ty już nie decydujesz, lecz Twoje epicentrum zaczyna dochodzić do głosu.

W ostatniej części – Części SERCA, na odpowiedź dostajesz już tylko 1 sekundę, czyli czas, w którym oczy przelatują przez spis, kodują coś, co już świetnie mają uzasadnione. Następnie przekazują to do PODŚWIADOMOŚCI, ta natomiast przy konkretnym punkcie otrzymuje nagłe uderzenie, dotlenionej krwi do mózgu. W momencie gdy dostaje uderzenie, jest ono dla niej informację od SERCA – MAMY TO.  I w tym samym momencie PODŚWIADOMOŚCI wydaje zarządzenie ręce – zakreśl to!

I właśnie w ten sposób odbywa się proces definiowania TWOJEGO CELU. 

Czy uderzenie może przyjść za wcześnie lub za późno? 

Nie, dlatego że tutaj już absolutnie nie ma czasu na zastanawianie się, ono było w pierwszej części. 

 

A kiedy zobaczysz co Ci wyszło, to często jesteś przerażona wynikiem. To normalne, bo już Ci się uaktywniła ŚWIADOMOŚĆ pełna „nie dam rady“. Ale nie przejmuj się nią. Zabierz się za to za rozpisanie CELU, w taki sposób, abyś dokładnie zobaczyła co potrzebujesz, żeby  go osiągnąć.

PAMIĘTAJ, myśl pozytywnie. A jeżeli potrzebujesz się tego nauczyć to zapraszam do NAJSKUTECZNIEJSZEJ METODY NA ŚWIECIE – WDZIĘCZNOŚCI. 

Tutaj jest link: WDZIĘCZNOŚĆ

Czy masz jakieś pytania? Jeśli tak, to zostaw je w komentarzu 🙂

 

A i ważna informacja, jeżeli nie poświęciłaś na każdy z obszarów tyle czasu ile tam jest przeznaczone oznacza, że masz problem z poświęcaniem czasu samej sobie. Przyglądnij się temu, bo TY jesteś najważniejszą osobą na świecie. Pisałam o tym bardzo często w moich artykułach na blogu, jeśli nie widziałaś ich, to serdecznie Cię zapraszam. 

MÓWIĄ O MNIE W: