W JAKI SPOSÓB PORADZIĆ SOBIE ZE STRESEM?
Czy myślałeś jak to skutecznie zrobić?
W swojej książce „Pułapki myślenia“ D. Kahneman pokazuje w jaki sposób informacje zawarte w Twojej świadomości wpływają na zachowanie i stany psychiczne. Dzięki przeprowadzonym i opisanym w swojej pracy badaniom informuje, że istnieją sposoby na wyciszenie świadomości i usłyszenie podświadomości. Właśnie na bazie tej pozycji opracowałam sposób na „przewidywalny dzień“, czyli taki, który jesteśmy wstanie przeżyć i nad nim panować.
JAK NAJŁATWIEJ BĘDZIE CI ZACZĄĆ?
Pierwszym krokiem jest stworzenie PORANNIKA, czyli papierowego notatnika, w którym zaraz po przebudzeniu piszemy opis zaczynającego się dnia. Jest to bardzo ważne, aby zrobić to natychmiast po „otworzeniu oczu“, gdy jeszcze znajdujemy się w stanie „błogiego wybudzania“. Jest to moment gdy pracuje nasza podświadomość – ta część mózgu, do której mamy dostęp tylko wtedy gdy uda się nam „dezaktywować świadomość“. I właśnie chwila wybudzania się do takich należy. Warto więc ją wykorzystać na planowanie dnia. Jest to jednak, dość nietypowy sposób ustalania nadchodzącej doby. A to dlatego, że piszesz ją jaką, taką jaką chcesz, aby była. Warto zawrzeć to w kilku zdaniach, maksymalnie w czterech, tak aby uzyskać myśl przewodnią. Najłatwiej wcześniej przygotować sobie zeszyt z pytaniem „Jaki to będzie dzień?“ i zaraz po obudzeniu po krótce to ustalić. Jeżeli potrzebujesz pomocy w stworzeniu i pracy nad Twoim „PORANNIKIEM“ serdecznie zapraszam Cię do mojego programu „WDZIĘCZNOŚĆ by Kamila Kubiak“, gdzie jest to przedstawione w punktach.
CO DA CI PRACA Z PORANNIKIEM?
Moment przebudzenia jest chwilą, w której masz możliwość pracy z Twoją podświadomością, czyli kreatywną częścią Twojego mózgu – to właśnie w niej jest zakodowane wszystko, co Ty, tak naprawdę możesz. A dopiero druga, póżniejsza faza wybudzania uaktywnia świadomość i powoduje, że zaczynasz się blokować. Jest to głównie spowodowane tym, że zawiera ona negatywne, życiowe doświadczenia. Zdobyte poprzez stawianie sobie nierealizowanych wyzwań i wpływ otoczenia. Dlatego wykorzystanie momentu wybudzania jest najistotniejszą chwilą dla pozytywnego planowania dnia. Trzeba wziąć pod uwagę, że moment ten jest bardzo ulotny, dlatego koniecznie należy go zapisać na papierze. Wszelkie urządzenia elektroniczne ze względu na swoje agresywne, niebieskie światło i promieniowanie natychmiast aktywizują Twoją świadomość, aby obroniła się przed ich wpływem. Dlatego na tym etapie koniecznie zalecam używanie papierowego zeszytu, pióra lub ołówka. Poranne zaprojektowanie dnia, da Ci ramy obszarów, w jakich będziesz się poruszać, aby osiągnąć taki dzień, taki, jaki pragniesz.
JAK ZAPLANOWAĆ DZIEŃ?
Nadszedł czas na stworzenie planu dnia, czyli tego, co dziś będziesz robić w pracy, życiu prywatnym i oczywiście dla Ciebie samego. Jeżeli jeszcze nie słyszałeś o takim podejściu do planowania, to zapraszam do zapoznania się z moim autorskim programem „Ja bateria“, w którym pokazuję, że konserwatywna, brytyjska metoda „Life, Work Balance“ pominęła najistotniejszą część życia każdego człowieka, a mianowicie jego samego.
Jesteś już w pełni wybudzony i operacyjny, otwierasz swój PORANNIK i wkomponowujesz zadania na dany dzień, w taki sposób, aby zrealizować Twoje poranne założenie. Bardzo ważne jest umiejętne zarządzanie tym, co planujesz tak, aby dostać to, czego chcesz. Oczywiście jest to coś, co trzeba umiejętnie opracować, dlatego zapraszam Cię do programu WDZIĘCZNOŚĆ by Kamila Kubiak, w którym materiałem bonusowym jest – JAK TWORZYĆ PORANNIK
Dobrze ułożony, przez Ciebie dzień będziesz po prostu realizować, punkt po punkcie.
JAK PRZED SNEM WYCISZYĆ MYŚLI I ZRELAKSOWAĆ MÓZG, ABY WYPOCZĄŁ PODCZAS SNU?
Tak jak zacząłeś dzień z PORANNIKIEM, tak dzień warto zakończyć z WIECZORNIKIEM, w którym zapiszesz pozytywne doznania, jakie przeżyłeś w mijającym dniu. Jest to etap, na którym wiele osób uznaje, że nic dobrego im się w danym dniu nie przytrafiło, w ten sam sposób tworząc w sobie negatywną energię sprzyjającą tylko produkcji hormonów stresu, poprzez co przebodźcowują swój mózg, zamiast go wyciszyć. Natomiast to, co warto zrobić to skupić się na bardzo precyzyjnym, świadomym i konkretnym pisaniu WDZIĘCZNOŚCI, tak aby umiejętnie wyciągnąć benefity wpływające na produkcję hormonów szczęścia, czyli dopaminy, endorfiny, oksytocyny, serotoniny. Odpowiednio praktykowana WDZIĘCZNOŚĆ daje wielkie wsparcie naszym neuronom do prawidłowej, kreatywnej pracy.
PAMIĘTAJ, ABY
Praca z WIECZORNIKIEM była ostatnią czynnością, jaką robisz przed snem. Tak, aby po zamknięciu go położyć się spać i absolutnie nie dotykać żadnego, elektronicznego urządzenia. WDZIĘCZNOŚĆ, którą właśnie praktykowałeś, powoduje wyczyszczenie i wyciszenie głowy i przygotowanie jej do odpoczynku. Dlatego na tym etapie należy sobie powiedzieć „Życzę Ci miłych snów“ i zasnąć.
Jeżeli czujesz, że potrzebujesz pokierowania w konstruktywnym CZUCIU codziennej WDZIĘCZNOŚCI, prowadzeniu PORANNIKA i WIECZORNIKA zapraszam Cię do mojego programu WDZIĘCZNOŚĆ by Kamila Kubiak.
0 komentarzy