Nawet ten największy i najbardziej ambitny cel nie jest litą skałą. Zawsze składa się małych części. Wielkość marzenia nie ma znaczenia, gdy realizuje się je kawałek po kawałku.

CZY WIESZ, JAK ZREALIZOWAĆ TWOJE MARZENIE?

plan realizowania Twojego celu


Przygotowując się do pisania tego postu, zastanawiałam się nad doborem źródłowych publikacji. Wertując naukowe periodyki, nagle uświadomiłam sobie, że te najlepsze i najbardziej wiarygodne artykuły oparte są na prawdziwych doświadczeniach.

Wystarczy porozmawiać z każdym, kto pozwolił sobie zamarzyć o czymś, a potem po prostu zrealizował swoje marzenie. Jedna z takich historii jest mi szczególnie bliska.


TO MOJA HISTORIA.Bardzo chciałam wyjechać do Nowego Yorku i pracować w jednej z najbardziej prestiżowych agencji reklamowych na świecie. Wiedziałam, że plan jest bardzo ambitny. Może nawet zbyt ambitny. Dlatego nie chciałam go „spalić” i wiedziałam, że jeżeli podejdę do niego w sposób, w jaki dotychczas realizowałam swoje marzenia, czyli „na hura i co będzie, to będzie” jest duża szansa, granicząca z pewnością, że moje marzenie spali na panewce.

 Snując się po korytarzach paryskiego biura, w którym wtedy pracowałam, usilnie próbowałam sklecić jakiś sensowny plan. Nic nie przychodziło mi do głowy, a ta pustka irytowała coraz bardziej. Byłam już prawie pewna, że pomysł mnie przerósł i doszłam do wniosku, że trzeba się z nim pożegnać. Wtedy usłyszałam proste, wręcz banalne zdanie, które postawiło znak równości pomiędzy słoniem a marzeniem. Właśnie to zdanie zmieniło całe moje podejście do wszelkich wyzwań. A brzmiało ono:


„Słonia nie da się zjeść w całości,
trzeba go podzielić na porcje”.

Olśniło mnie. Zrozumiałam, moje marzenie było dla mnie niczym wielki słoń. Na samą myśl o nim paraliżował mnie strach. Bałam się wszystkiego, bo nie wiedząc, od czego zacząć je realizować, próbowałam, troszkę „skubnąć“ tutaj, a następnie tutaj. Niestety nic z tego nie wychodziło, a strach paraliżował mnie przed działaniem. Brak działania i konstruktywnego planu, który mogłabym realizować, powodowały frustrację, która pompowała słonia do jeszcze większych rozmiarów, więc strach stawał się jeszcze większy… i tak wpadłam w błędne koło. Dopiero gdy rozrysowałam sobie moje magiczne zdanie,

wykres do realizowania marzeń

zrozumiałam, że mój cel trzeba rozłożyć na etapy. Następnie, na bazie realnego, konstruktywnego planu systematycznie działać. To dzięki temu, że plan został mądrze przygotowany i realnie dopasowany do moich dziennych możliwości, zrealizowałam mój cel. Krok po kroku, dzień po dniu, ściśle trzymając się ustaleń „pożerałam mojego słonia“, aż do dnia, w którym wkroczyłam do biura znajdującego się przy 350 5th Ave.


DZIŚ CHCĘ CI PRZEKAZAĆ TĘ METODĘ, ABYŚ PRZESTAŁA SIĘ BAĆ TEGO, CZEGO PRAGNIESZ.

Słonia je się po kawałku, bo inaczej możemy umrzeć z przejedzenia. Zabieramy się do tego konsumowania od najłatwiejszego i najmniejszego kawałka. Natomiast pozostałe układamy sobie, tak jak w danym momencie uważamy, że będziemy wstanie je „pożreć”. Odpowiednio po porcjowane, wkładamy, jedne do marynat, inne do zamrażalnika aby skruszały i zaczekały na swój moment konsumpcji. A ten, najmniejszy i najłatwiejszy, kładziemy na talerz.

A JAKI POMYSŁ MAM NA ZREALIZOWANIE TWOJEGO MARZENIA?

Spójrz teraz, proszę, na Twój cel i zobacz go od innej strony. Wielkość marzenia nie ma znaczenia. Jak wielkie by nie było, warto je realizować po kawałku. Spójż na nie i wyznacz ten pierwszy, możliwy do zrealizowania. Osiągniesz go, pracując jedyną skuteczną metodą, dzień po dniu, krok po kroku robiąc to, co zaplanowałeś na dany dzień.

 Jeżeli masz problem z po porcjowaniem Twojego słonia, serdecznie Cię zapraszam na specjalne warsztaty, na których pokażę Ci tą prostą, lecz jakże skuteczną i jedyną metodę osiągnięcia wszystkiego tego, o czym marzysz.

Jeżeli nie masz jeszcze wyznaczonego celu i nie wiesz jak to zrobić, zapraszam do tego artykułu PODŚWIADOMOŚĆ A WYZNACZENIE TWOJEGO, PRAWDZIWEGO CELU

 NOWA SILNA JA to grupa, która powstała, aby kobiety wzajemnie wspierały się w osiąganiu swoich marzeń. Poznaj kobiety, które zainspirują Cię do zrealizowania tego, czego od dawna pragniesz. Serdecznie Cię do niej zapraszam.


W każdy czwartek prowadzę wyjątkowy WEBINAR, na którym omawiam zagadnienia dotyczące pracy nad sobą przy pomocy psychologii pozytywnej. Jest to jedyny, taki WEBINAR, w czasie którego razem szukamy pozytywnych rozwiązań sytuacji i problemów, z którymi spotykasz się w życiu. Zapraszam Cię serdecznie. Zapisz się do środy do godziny 23.30, aby dostać ode mnie super prezent.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder