Dlaczego zbieranie, jak najwięcej dobrych chwil, każdego dnia, jest tak ważne?

Powodem do kolekcjonowania tych momentów jest to, iż każda myśl wyzwala tak zwane chemikalia mózgowe. Skupianie się na negatywnych myślach skutecznie niszczy w mózgu jego pozytywne siły, spowalnia jego pracę i może nawet doprowadzić do zmniejszenia zdolności funkcjonowania, co w konsekwencji prowadzi do depresji.

Z drugiej strony, myślenie pozytywne wpływa na wytwarzanie się tak zwanego kwartetu szczęścia, czyli dopaminy, endorfiny, oksytocyny i serotoniny, co tworzy poczucie dobrego samopoczucia, zwiększając możliwości mózgu do prawidłowego funkcjonowania.
Na dodatek, kwartet szczęścia jest produkowany w tym samych obszarach co stres i lęk, dlatego też gdy, zapełniamy naszą głowę pozytywnym myśleniem zmniejszamy obszar dostępny dla stresu i lęku. To właśnie dzięki metodzie WDZIĘCZNOŚCI nasz mózg nie ma fizycznie miejsca na negatywne myśli. Już samo myślenie o śmiechu i przyjemnościach powoduje wytwarzanie się endorfin. Dlatego też, co wieczorne, codzienne, jak w przypadku WDZIĘCZNOŚCI by Kamila Kubiak, wyliczanie pozytywnych doznań jest częściową składu produkcji kwartetu szczęścia.

 

A na czym spędzasz cały dzień?

Na zapamiętywaniu pozytywnych doznań tak abyś wieczorem mogła je w naszej grupie wypisać.

Jeżeli tą praktykę powtarzamy codziennie przed snem to kładziemy się spać z pozytywnymi myślami, co daje szansę aby nasz mózg odpoczął w nocy, a rano obudził się w pozytywnym nastawieniem. To właśnie koncentracja na „dobrym“ powoduje dezaktywację negatywnego myślenia. Jeżeli będziecie się skupiać na wszystkim „strasznym“, co się Wam wydarzyło, to dacie karmę do wytwarzania się w mózgu kortyzolu, który potocznie zwany jest hormonem stresu. To stres i lęk powodują, że nie idziemy do przodu, nie mamy energii i odwagi aby czuć się dobrze. To te negatywne emocje powodują, iż nie osiągamy tego, o czym marzymy. Wystarczy je odpowiednio dezaktywować, aby nie możliwe, stało się możliwe.

Kiedy się rodzimy nasz mózg jest czysty. Lata doświadczeń go kształtują. Ostatnie badania wykazują, że „mózg” nie chce być nieszczęśliwy, on wręcz walczy z Tobą o Twoje szczęście zużywając na to bardzo dużo energii. Jeżeli nauczysz się dostarczać mu pozytywnych bodźców, będących paliwem i zaprzestaniesz go zużywać do walki z negatywnością, po roku takiej praktyki nie poznasz samej Siebie.

Długo zastanawiałam się, czym jest dla mnie WDZIĘCZNOŚĆ. Odpowiedź brzmi:

WDZIĘCZNOŚĆ – to naturalne wsparcie produkcji kwartetu szczęścia w skład którego wchodzą:
– dopaminy
– endorfiny
– oksytocyny
– serotoniny
Hormony te są produkowane w tej samej części naszego mózgu co kortyzol (hormon stresu, odpowiedzialny za lęki, stresy i smutki). Dlatego też ustawiając Twój mózg na produkcję kwartetu szczęścia blokujesz wytwarzania się kortyzolu. I właśnie w ten sposób, SYSTEMATYCZNE i – ŚWIADOME – praktykowanie WDZIĘCZNOŚCI powoduje, że stajesz się osobą sukcesu.

Jeżeli chcesz poznać najwspanialszą metodę, dzięki której Twoje życie stanie się takim, jakim pragniesz, TO MAM DLA CIEBIE WSPANIAŁĄ WIADOMOŚĆ – W LISTOPADZIE ROBIE WARSZTATY.

Jeżeli jeszcze nie wiesz, czego chcesz, to polecam Ci moje, autorski warsztaty. Jest to specjalnie przygotowany, głęboki program precyzowania celu, który pozwoli Ci połączyć się z Twoją podświadomością.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder